Het Marokkaanse Sprookje #33 // Flashback
Dit is een verhalenreeks die iedere woensdag op Moderne Hippies te lezen is.
Tip: lees eerst de voorgaande verhalen.
Dinsdag 20 mei 2014. Daar zat ik dan. In het vliegtuig op weg naar Marokko. Ik was behoorlijk gespannen, want ik zou teruggaan naar waar mijn avontuur was begonnen: Taghazout. Het surfdorp waar ik toen destijds had gewoond en “gewerkt”.
Los van mijn hond en mijn huis was ik ook op zoek naar mijn spullen. Ik had alles achtergelaten: kleding, tas, boeken, sieraden en hier en daar wat waardevolle kleine dingen. Volgens bronnen waren deze opgeslagen in de garage van de eigenaars van Dfrost. Dfrost is de naam van het surfkamp waar ik toen voor werkte. Het werd gerund door een Marokkaanse eigenaar en een Nederlander, Jordy. Alles was nu echter anders. Jordy had voor zichzelf gekozen en startte met succes Solid Surfhouse. De Marokkaanse eigenaar is verder gegaan met zijn geliefde, Loredana. Hoewel ik niet kwaad mag praten over mensen, moet ik eerlijk bekennen dat ik geen goed woord over heb voor deze twee personen, afgekort Mo en Lo. Ik heb in heel mijn leven nog nooit zulke koude mensen mogen ontmoeten. In al die afgelopen maanden dat ik terug was in Nederland heb ik nooit meer wat van ze mogen vernemen, ondanks dat ik zelf contact heb gezocht om mee te delen hoe het met mijn gezondheid ging. Te schandalig en belachelijk voor woorden, aangezien ik me zo voor hen uit de naad heb gewerkt. Moderne slavernij noemen we dat.
Ik ben toch naar ze toegegaan; niet van harte, maar ik had geen keus. Ik wilde mijn spullen terug, mijn geld en een soort van excuus voor het nooit reageren op mijn belachelijk lange mail. Alle negatieve scenario’s die er waren, kwamen echter uit. Ik ben nog nooit zo onrespectvol behandeld. Ik kon fluiten naar mijn spullen, mijn geld en naar mijn menselijk bestaan. In hun ogen bestond ik gewoon niet meer. Ik was dood voor ze. Het gesprek was zo koud en kil. Ik heb hierdoor geen goed woord meer over Dfrost en wil het bij deze ook uitdrukkelijk verwoorden als ‘Defreeze’.
Wordt vervolgd…
Liefs, Chanti