Vega Curry met Bloemkool en Pompoen // Seizoensgroenten meets India
Koude dagen, dorre takken, ijzige grijze luchten… Tijd om naar binnen te trekken, met een dikke trui, een gezellige groep vrienden en een warme maaltijd. Niets zo gezond en leuk als het combineren van twee werelden om ons tijdens koude dagen toch te bevinden in een andere, warmere wereld.
In dit gerecht combineer ik seizoensgroenten zoals bloemkool en pompoen met een typisch gerecht uit de Indiase keuken: curry. En ik heb daar een nieuw product van Alpro bij gebruikt: Rijst Cuisine (een goede smaakmaker – met name bij Aziatische gerechten). Twee pakjes kokosmelk werken echter ook super goed bij dit gerecht. I love it. Dit gerecht is daarmee één van m’n nieuwe favorieten geworden.
Vega Curry met Bloemkool en Pompoen
Ingrediënten (voor 2 personen):
Voor de curry:
- 200 gram fairtrade pandanrijst
- 1 rode ui
- 1 lepel kruidenpasta naar keuze (bijv. Pantak Milde Curry of Thaise Rode Curry van Fairtrade Original)
- 250 gram bloemkoolroosjes
- 200 gram pompoenstukjes
- 1 lepel biologische kerrie (naar wens meer)
- 2 pakjes Alpro Rijst Cuisine of kokosmelk (te vinden in het houdbare zuivelschap)
- Kipvervanger (bijvoorbeeld de wokstukjes van Albert Heijn)
- Optioneel: 1 rood pepertje
Extra (optioneel):
- Naan
- Gebakken uitjes
- Seroendeng
Bereidingswijze:
Zet een pan met water op en kook de rijst volgens de bereidingswijze. (Mijn voorkeur bij dit recept gaat écht uit naar pandanrijst.)
Doe kokosolie in de pan en bak de rode uitjes. Voeg na een minuutje de kruidenpasta toe. Doe dan de pompoenstukjes en bloemkoolroosjes erbij en gooi er flink wat kerrie overheen, bak voor 5 minuten. Doe de pakjes kokosmelk of Alpro Rijst Cuisine in de pan en laat voor 8 minuten koken totdat de groente gaar is. Snijd de rode peper klein en voeg tijdens het koken toe, zodat het gerecht wat pittiger wordt (optioneel natuurlijk).
Bak in de tussentijd de kipvervanger. De wokstukjes zijn een goede toevoeging (en vegan, trouwens); ze zien er in de verpakking echt niet lekker uit, maar nadat je ze gebakken hebt wél.
Zodra deze knapperig zijn, doe je ze in de pan met de curry. Meng, hussel, mix met de rijst en klaar!
Voor de liefhebber: zet seroendeng en gebakken uitjes op tafel.
Het is extra lekker als je naan erbij serveert. Op die manier heb je een leuk extraatje en kun je nog meer genieten van de currysaus (uit de pan of op je bord!).
Heb jij een favoriet recept voor deze tijd van het jaar? Deel ‘m zeker in de comments!